- FRI FRAGT * - Ved køb over 499,-
- Levering af større maskiner er kun til brofaste øer.
- Trailere Kun afhentning i butikken
- Kontakt os på: +45 96 74 72 00
HUSQVARNA TC 112
22.999,00 kr. Den oprindelige pris var: 22.999,00 kr..19.900,00 kr.Den aktuelle pris er: 19.900,00 kr..
Behagelig og komfortabel klipning for fremragende resultater. Du kan uden problemer navigere gennem smalle passager og dække store plæneområder uden problemer. Nyd en behagelig siddeoplevelse med de ergonomisk placerede håndtag, de intuitive side-om-side-pedaler og det fjederassisterede klippedæk. Klip mere i længere tid med en optimeret opsamlingskapacitet, opbevar på mindre plads takket være et kompakt design, og nyd mulighederne med anhængerkrogen og en række kompatibelt tilbehør.
Cylindervolumen
413 cm³
Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal
8 kW
Varenummer
970 62 22‑01
Kategorier Benzindrevne, Havetraktorer, Husqvarna Have og Park
Har du husket tilbehøret?
Du kunne også være interesseret i…
Detaljer
| Klippebord |
TC112 Traktor
Varenr.: 970 62 22‑01
|
| Klippebredde | 95 cm |
|---|---|
| Klippehøjde, maks | 100 mm |
| Klippehøjde, min. | 25 mm |
| Næsehjul | Nej |
| Anti-skalperingshjul | 2 |
| Emission | |
|
Emissioner (CO2 EU V)
|
773 g/kWh |
| Drivsystem | |
| Gear | Dual pedal-operation |
| Hastighed, min-maks max | 9 km/t |
| Hastighed bak, min-maks max | 5 km/t |
| Motor | |
| Cylindervolumen | 413 cm³ |
| Motorproducent | Husqvarna |
| Motor | HS 413AE |
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 8 kW |
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal Revolutions per minute | 2.800 o/min. |
| Cylindere | 1 |
| Generator | 12 A |
| Brændstoftype | Benzin |
| Oliefilter | Nej |
| Udstyr | |
| Sædemateriale | PU |
| Beskyttelse af forenden | Available as accessory |
| Timetæller | Digital |
| Sæderyglænshøjde | Medie |
| Rattype | Ergonomisk |
| Opsamler | Inkluderet |
| Gearkasse | |
| Transmissionstype | Hydrostatisk |
| Transmission | Hydro-Gear |
| Lyd og støj | |
| Garanteret lydeffektniveau (LWA) | 97,2 dB(A) |
| Lydniveau ved brugerens øre | 83 dB(A) |









