- FRI FRAGT * - Ved køb over 499,-
- Levering af større maskiner er kun til brofaste øer.
- Trailere Kun afhentning i butikken
- Kontakt os på: +45 96 74 72 00
HUSQVARNA LC 247i
5.149,00 kr.
HUSQVARNA LC 247iX er en batteriplæneklipper til mellemstore græsplæner med øget klippebredde der sikre problemfri klipning og minimal vedligeholdelse. Let klippeudstyr af komposit for nem manøvrering med et intuitivt tastatur, som samler alle knapper for brugervenlighed. LC 247iX fra HUSQVARNA er støjsvag og nul emissioner. Modellen har dobbelt batteriåbning, som der er kompatibel med alle Husqvarnas batterier hvilket er med til at give øget driftstid og forbedret omkostningseffektivitet. Brugeren får via Bluetooth-tilslutning, produktdata og oplysninger hvilket muliggør en mere effektiv servicering.
OBS: Ekskl. Batteri og oplader
-
TrækUden træk
-
KlippemetodeOpsamler/BioClip/Bagudkast
-
Klippebredde47 cm
-
Klippebredde18.50 tomme
Varenummer
970 54 20‑01
Kategorier Batteriserien, Husqvarna Have og Park, Plæneklippere
Har du husket tilbehøret?
Du kunne også være interesseret i…
-
Batteriserien
Husqvarna Batteri BLi30
2.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 2.499,00 kr..2.159,00 kr.Den aktuelle pris er: 2.159,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA BLi200 Batteri
2.099,00 kr.Den oprindelige pris var: 2.099,00 kr..1.799,00 kr.Den aktuelle pris er: 1.799,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA QC500 Batterioplader
1.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 1.499,00 kr..1.349,00 kr.Den aktuelle pris er: 1.349,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA QC330 Batterioplader
1.099,00 kr.Den oprindelige pris var: 1.099,00 kr..999,00 kr.Den aktuelle pris er: 999,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA QC250 Batterioplader
749,00 kr.Den oprindelige pris var: 749,00 kr..719,00 kr.Den aktuelle pris er: 719,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA Bli300 Batteri
3.479,00 kr.Den oprindelige pris var: 3.479,00 kr..3.129,00 kr.Den aktuelle pris er: 3.129,00 kr.. Tilføj til kurv
Detaljer
| Motor |
LC 247i Plæneklipper ekskl. batteri og lader
Varenr.: 970 54 20‑01
|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal | 0,75 kW |
|---|---|
| Nettoeffekt ved fastlagt omdrejningstal Revolutions per minute | 3.000 o/min. |
| Materiale | |
| Klippeskjold materiale | Composite |
| Fælge | Plastik |
| Klippebord | |
| Klippemetode | Opsamler/BioClip/Bagudkast |
| Klippebredde | 47 cm |
| Bioclip®-sæt | Fås som tilbehør |
| Bioclip®-prop | Ikke inkluderet |
| Klippehøjde, trin | 6 |
| Højdejustering | Central |
| Klippehøjde, maks | 75 mm |
| Klippehøjde, min. | 20 mm |
| Drivsystem | |
| Træk | Uden træk |
| Trækhjul | N/A |
| Hastighed, min-maks max | 0 km/t |
| Hastighed, min-maks min | 0 km/t |
| Udstyr | |
| Opsamlertype | Stof med støvblokering |
| Opsamlerstørrelse | 55 l |
| Håndtagstype | Ergonomisk håndtag (Bag Through) |
| Højdejusterbart styr | 2 Step |
| Hjullejer, for/bag | Yes/Yes |
| Foldbart håndtag | Ja |
| Blødt greb | Ja |
| Sideværts justerbart håndtag | Nej |
| Gashåndtag | Nej |
| Mål | |
| Hjulstørrelse, for/bag Front | 170 mm |
| Hjulstørrelse, for/bag Rear | 210 mm |
| Vægt | 24,5 kg |
| Akselafstand | 66 cm |
| Lyd og støj | |
| Lydniveau ved brugerens øre | 82 dB(A) |
| Lydeffektniveau, afmålt | 94 dB(A) |
| Garanteret lydeffektniveau (LWA) | 95 dB(A) |
| Vibrationer | |
| Vibrationer styr | 0,42 m/s² |











