- FRI FRAGT * - Ved køb over 499,-
- Levering af større maskiner er kun til brofaste øer.
- Trailere Kun afhentning i butikken
- Kontakt os på: +45 96 74 72 00
Husqvarna Automower® 320 NERA med Husqvarna EPOS™ Plug-in-kit
24.999,00 kr. Den oprindelige pris var: 24.999,00 kr..21.999,00 kr.Den aktuelle pris er: 21.999,00 kr..
Automower® 320 NERA er en højtydende model til græsplæner på op til 2200 m² og tilbyder en førsteklasses klippeoplevelse, et robust design og pålidelig drift. Dens patenterede ikke-fikserede foraksel øger manøvredygtigheden og forbedrer ydeevnen i ujævnt terræn på skråninger på op til 50 %. Præcisionsklipning er tilgængelig via kabelfri installation med Husqvarna EPOS™ Plug-in-kit og Automower® Connect-adgang fra din smartphone. Optimeret ydeevne med automatiske softwareopdateringer med FOTA (Firmware Over The Air).
Maks. arbejdsområde
2.200 m²
Maks hældning i arbejdsområde
50 %
App styret
Automower® Connect
Varenummer
970 53 51‑55
Kategorier Husqvarna Have og Park, Kabelfri/GPS styret, Robotplæneklipper
Har du husket tilbehøret?
Du kunne også være interesseret i…
-
Husqvarna Have og Park
Installationssæt til robotplæneklipper – Stor
2.199,00 kr.Den oprindelige pris var: 2.199,00 kr..1.979,00 kr.Den aktuelle pris er: 1.979,00 kr.. Tilføj til kurv
Detaljer
| Kapacitet |
med EPOS tilbehør
Varenr.: 970 53 51‑55
|
| Maks. arbejdsområde | 2.200 m² |
|---|---|
| Afgrænsningstype | Virtuel |
| Maks hældning ned mod afgrænsningskabel | 25 % |
| Maks hældning i arbejdsområde | 50 % |
| Maks. aktiv tid | 24 t |
| Søgesystem | EPOS guidance |
| Guidekabel | Virtual transport path |
| Ladesystem | Automatisk |
| Overordnede dimensioner | |
| Vægt | 13,2 kg |
| Dimensioner, LxBxH Længde | 75 cm |
| Dimensioner, LxBxH Bredde | 54 cm |
| Dimensioner, LxBxH Højde | 30 cm |
| Produktdata | |
| Farvekode | Grå |
| Lydniveau opfattes | 58 dB(A) |
| Beskyttelsesindeks (IP kode) | IPX5 |
| Batteri | Li-ion |
| Batterikapacitet | 5 Ah |
| Ladeeffekt | 2,2 A |
| Typisk klippetid på en opladning | 180 min |
| Typisk ladetid | 75 min |
| Moderat energiforbrug ved maksimal brug | 7 kWh |
| Middelenergiforbrug ved maks. anvendelse | 2.200 m² |
| Skæresystem | |
| Klippesystem | 3 drejelige barberbladslignende knive |
| Klippehøjde, maks | 60 mm |
| Klippehøjde, min. | 20 mm |
| Klippebredde | 24 cm |
| Højdejustering | Elektrisk |
| Skridplade | Ja |
| Dobbelt skæreretning | Ja |
| Kontrol | |
| Tastatur | Jogwheel, display og status LED:s/App |
| Informationspanel | Color Display TFT 2,8” QVGA |
| Trådløs forbindelse | Bluetooth®, Wi-Fi |
| App styret | Automower® Connect |
| Smart Home integration | Ja |
| Firmware Opdatering | FOTA |
| Sikkerhed | |
| GPS tyverisporing | Nej |
| GeoFence | Ja |
| PIN kode | Ja |
| Alarm | Ja |
| Løftesensor | Ja |
| Væltesensor | Ja |
| Registrering af objekter | Nej |








