- FRI FRAGT * - Ved køb over 499,-
- Levering af større maskiner er kun til brofaste øer.
- Trailere Kun afhentning i butikken
- Kontakt os på: +45 96 74 72 00
Husqvarna 522iHDR60 uden batteri og oplader
4.999,00 kr.
Husqvarna 522iHDR60 er en velafbalanceret, letvægts 36 Volt batteridreven hækkeklipper til professionel brug på fuld tid. Effekt svarende til en benzindrevet hækkeklipper.
Gearet med højt drejningsmoment og en 60 cm lang dobbeltsidet knivbjælke med holdbare grovskærende knive gør 522iHDR60 optimeret til trimning af tætte, tilgroede hække. Placér batteriet i produktet for at opnå stor ledningsfri manøvredygtighed eller maksimér driftstiden ved at bruge det specielle adaptertilbehør til tilslutning til et rygbatteri. Integreret tilslutningsmulighed for nem tilslutning til digitale tjenester. Batteri og oplader medfølger ikke.
Sværdlængde
60 cm
Vægt uden batteri
4 kg
Varenummer
970 46 62‑02
Kategorier Batteriserien, Hækkeklippere, Husqvarna Håndholdte Produkter
Har du husket tilbehøret?
Du kunne også være interesseret i…
-
Batteriserien
Husqvarna Batteri BLi30
2.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 2.499,00 kr..2.159,00 kr.Den aktuelle pris er: 2.159,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA BLi200 Batteri
2.099,00 kr.Den oprindelige pris var: 2.099,00 kr..1.799,00 kr.Den aktuelle pris er: 1.799,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA QC500 Batterioplader
1.499,00 kr.Den oprindelige pris var: 1.499,00 kr..1.349,00 kr.Den aktuelle pris er: 1.349,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA QC330 Batterioplader
1.099,00 kr.Den oprindelige pris var: 1.099,00 kr..999,00 kr.Den aktuelle pris er: 999,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA QC250 Batterioplader
749,00 kr.Den oprindelige pris var: 749,00 kr..719,00 kr.Den aktuelle pris er: 719,00 kr.. Tilføj til kurv -
Batteriserien
HUSQVARNA Bli300 Batteri
3.479,00 kr.Den oprindelige pris var: 3.479,00 kr..3.129,00 kr.Den aktuelle pris er: 3.129,00 kr.. Tilføj til kurv
Detaljer
| Kapacitet |
522iHDR60 Hækkeklipper med Bluetooth
Varenr.: 970 46 62‑02
|
| Klippehastighed | 3.200 skæring/min |
|---|---|
| Batteri | |
| Batteri | Li-ion |
| Batterispænding | 36 V |
| Motor | |
| Motortype | BLDC (børsteløs) |
| Udstyr | |
| Sværdlængde | 60 cm |
| Tandåbning | 30,5 mm |
| Batterimodel | Medfølger ikke |
| Batterioplader model | Medfølger ikke |
| Mål | |
| Dimensioner, LxBxH Længde | 116 cm |
| Vægt uden batteri | 4 kg |
| Lyd og støj | |
| Garanteret lydeffektniveau (LWA) | 95 dB(A) |
| Lydniveau ved brugerens øre | 81 dB(A) |
| Vibrationer | |
| Vibrationsniveau, bagerste håndtag | 2,6 m/s² |
| Vibrationsniveau, forreste-/ bagerste håndtag | 2,2 m/s² |











